TJ TATRAN Lomnice nad Lužnicí, z.s.

Oficiální stránky spolku  
TJ TATRAN Lomnice nad Lužnicí, z.s.

www.tatran-lomnicenl.cz
   

Lomnice nad Lužnicí

7. kolo, So 1.10.2022 10:15

SK Ševětín z.s.2
Lomnice nad Lužnicí 0

Nová Včelnice

6. kolo, So 24.9.2022 00:00

Lomnice nad Lužnicí 0
Nová Včelnice3

Lomnice nad Lužnicí

5. kolo, Ne 18.9.2022 16:30

Nová Bystřice2
Lomnice nad Lužnicí 2

Suchdol

4. kolo, So 10.9.2022 17:00

Lomnice nad Lužnicí 1
Suchdol1

Lomnice nad Lužnicí

3. kolo, Ne 4.9.2022 16:00

TJ Sokol Neplachov2
Lomnice nad Lužnicí 3

Horní Žďár

2. kolo, So 27.8.2022 17:00

Lomnice nad Lužnicí 1
Horní Žďár6

Lomnice nad Lužnicí

1. kolo, So 20.8.2022 17:00

Studená0
Lomnice nad Lužnicí 0

Třeboň "B"

26. kolo, So 18.6.2022 17:00

Lomnice nad Lužnicí 5
Třeboň "B"1

Lomnice nad Lužnicí

25. kolo, So 11.6.2022 13:30

Třebětice11
Lomnice nad Lužnicí 1

Dolní Bukovsko

24. kolo, So 4.6.2022 17:00

Lomnice nad Lužnicí 4
Dolní Bukovsko2

Č.Velenice

8. kolo, So 08.10 00:00

Lomnice nad Lužnicí
Č.Velenice

Lomnice nad Lužnicí

9. kolo, So 15.10 00:00

FK Borek
Lomnice nad Lužnicí

Slavonice

10. kolo, So 22.10 00:00

Lomnice nad Lužnicí
Slavonice

Lomnice nad Lužnicí

11. kolo, So 29.10 00:00

Buk
Lomnice nad Lužnicí

Kardašova Řečice

12. kolo, So 05.11 00:00

Lomnice nad Lužnicí
Kardašova Řečice

Lomnice nad Lužnicí

13. kolo, Ne 13.11 00:00

Třeboň "B"
Lomnice nad Lužnicí

III. ročník Tatran Cupu Ladislava Práška 3.9.2022

III. ročník Tatran Cupu Ladislava Práška 3.9.2022

Report z III. ročníku Tatrancupu Ladislava Práška, 3.9.2022

 

V sobotu 3.9.2022 se ve sportovním areálu TJ TATRAN Lomnice nad Lužnicí uskutečnil již III. ročník turnaje fotbalového potěru  - Tatran cup Ladislava Práška. Tuto (doufáme dlouhodobou) tradici začal klub pořádat již předloňského roku, kdy se ve stejný čas konal první ročník tohoto turnaje. Tento memoriál je konán na počest a pro vzpomínku na našeho kamaráda, kolegu, funkcionáře, hráče, trenéra, lomnickou osobnost a dlouholetého člena TJ Tatran Ladislava Práška.

Jako předvoj tohoto turnaje byl den před pořádán fotbalový zápas současných a minulých špílmachrů a setkání veteránů - více zde. Doufáme, že se nám z této novinky podaří udělat tradici. 

Od brzkých ranních hodin se připravoval celý areál na příjezd mnoha malých sportovců a jejich trenérů, rodičů a příznivců. Oproti minulým ročníkům byl pro každý tým připraven balíček s ovocem, sladkým dopingem a balíky vod. O občerstvení návštěvníků turnaje se postarala Hospůdka na hřišti a stánek s tekutým občerstvením a grilovanými pochoutkami. Na pořízení vzpomínek jsme zde měli opět fotografa, který během pár minut zvěčnil fotbalový den na skvělé fotografii. Pro všechny malé i velké byla možnost malování na obličej.

Pozvány byly týmy JFA ČB, SK Ševětín, LOKO Veselí nad Lužnicí, FK Olympie Týn nad Vltavou a SK Rudolfov.  Soutěžilo se ve třech kategoriích, a to – mladší žáci (roč. 2011), starší přípravka (roč. 2013) a mini (před) přípravka (roč. 2018 a starší). Pro starší kategorie byly připraveny dvě hřiště a benjamínci měli k dispozici 3 malé hrací plochy. Mini přípravkové týmy hrály formou 3+0 a systémem „nechme děti hrát“. V 8:30 hodin byl turnaj záhájen slovem starosty Petra Krejníka a předsedy TJ Tatran Václava Nohavy. Na hřištích 1 a 2 probíhaly tabulkové zápasy formou každý s každým. Přesto, že se týmy na hřištích rychle a organizovaně střídaly, vznikl skluz, ale nečinilo to žádný velký problém. Počasí nám přálo a nebylo kam spěchat. 

Oproti minulým ročníkům si pořadatelé připravili několik novinek a překvapení. Jedním z nich byl profesionální moderátor  (MY2SOUND), který povznesl náš turnaj na vyšší příčku. V každé chvíli turnaje jsme měli jasné informace, kdo má nastoupit na jaké hřiště, jaké byly výsledky zápasů, informace o sponzorech, aktuální informace například i o malém zpoždění dodávky rýže k obědu. 

Viděli jsme krásný kombinační fotbal, rychlost, přesnost, přihrávky, góly, radost, smutek, nadšení i zklamání. Všichni trenéři podporovali své svěřence, radili, pomáhali a nakonec nechávali zápasům volný průběh.  Po odehrání tabulkových zápasů se v krátké pauze hráči občerstvili, pro hráče byl tentokrát připravený plnohodnotný oběd ve formě plátku s rýží a dvěma druhy zelí. Byly přepočítány výsledky a brzy byla připravena tabulka finálových zápasů.

Po obědové pauzičce pořadatelé ocenili všechny hráče a hráčky v nejmenší kategorii. Všechny zápasy byly velmi vyrovnané, proto byli všichni oceněni prvním místem v turnaji, kluci a holky dostali medaili, diplom, velký koláč a sladké občerstvení, tým obdržel společnou fotografii.

Poté se na ostatních hřištích rozhořely opravdu líté boje. Začaly zápasy o umístění na předních příčkách. Fanouškovské základny fandily, rodiče, prarodiče a kamarádi drželi palečky, trenéři nervozitou okusovali nehty a kluci a holky se rvali jako lvi. Bylo dobojováno. Po krátkém odpočinku a opadnutí prvních emocí bylo přistoupeno k vyhlášení výsledků, výherců a ke chvále všech přítomných.

V kategorii starší přípravky si první místo vybojoval tým JFA ČB, na druhém místě  byl tým FK Olympia Týn nad Vltavou a třetí příčku obsadil tým Loko Veselí nad Lužnicí. V kategorii mladších žáků si první místo vybojoval domácí tým TJ Tatran Lomnice nad Lužnicí, druzí skončili borci z Loko Veselí nad Lužnicí a třetí příčku obsadil tým FK Olympia Týn nad Vltavou. Oceněni byli i nejlepší střelci, nejlepší hráči a nejlepší brankáři obou kategorií, navíc pořadatel udělil mimořádnou cenu pro tým složený z největšího počtu děvčat. Každý tým získal diplom, koláč, pomůcky na trénování, společnou fotografii a všichni hráči medaile, první tři oceněné týmy pak ještě pohár.

Nelze opomenout, že ceny a gratulace předávali malým fotbalistům a fotbalistkám členové rodiny Prášků. Ceny pro nejlepšího hráče a brankáře ve starší kategorii - a to dres SK Slavia Praha s podpisy všech hráčů a podepsanou kšiltovku - věnoval "náš kamarád" Martin Latka (K2K SPORTS ENTERTAINMENT GROUP).  Vyhlášení výsledků se nám posunulo o celou hodinu od původního plánu, proto pořadatelé operativně posunuli i velké závěrečné překvapení za závěr. Velkým závěrečným překvapením byl déšť bonbonů z letadel, které prolétali nad našimi hlavami. Kromě skvělé podívané byla přidanou hodnotou tohoto překvapení radost všech přítomných dětí, které si nasbíraly po celém hřišti plné hrstě bonbonů. 

Počasí nám celý den přálo, celý fotbalový den se povedl a doufáme, že si ho užili všichni přítomní. Závěrem je třeba poděkovat všem fotbalistům, trenérům, rodičům, příznivcům, pořadatelům a samozřejmě všem sponzorům - Bejbycentrum České Budějovice, Město Lomnice nad Lužnicí, Farma Vlkov, Kaufland, Autoservis Bouška Vladimír, COOP Jednota, PODA, Fontea, K2K sports, Šťastný jídlo, Střechy Bartoš, Prášek Pavel, Sojka Pavel, Píša František, Studio Nula, Soudek Jiří, Atelier Augsten.

Příští rok se těšíme již na IV. ročník tohoto krásného turnaje a na jeho předvojový zápas.

Chcete-li se podívat na tento krásný den v obrazech, klikněte zde a potom zde.

Hodnocení trenéra MŽ Matyáše Poturnaye: 

Turnaj jako každý rok předčil očekávání a rok co rok se naše organizace zlepšuje. Turnaj jsme vyhráli, což znamená, že jsem za celé mužstvo šťastný. Kluci plnili přesně to, co jsme s trenérem Davidem řekli. A konečná radost byla úplně senzační. Slzy v očích. Bylo to úžasné. Chtěl bych poděkovat všem, co měli podíl na turnaji.

Hodnocení trenéra SP Michala Šachla: 

Na 3. ročník Tatran Cup Ladislava Práška jsme se s dětmi i trenéry moc těšili. V den turnaje panovalo dobré počasí i nálada. Začátek turnaje nám vyšel skvěle a hned první zápas jsme si připsali výhru. Další zápasy už byly vyrovnané. Postupem času dětem ubývala síla a energie. Turnaj nám ukázal slabé i silné stránky mužstva, takže máme na čem stavět i co zlepšovat. Tento ročník Tatran Capu Ladislava Práška jsme se museli spokojit se 4. místem, ale i přesto musím děti pochválit a poděkovat jim. 

Hodnocení trenéra MINI Vladimíra Augstena:

V sobotu proběhl v rámci turnaje Tatran cup Ladislava Práška také turnaj minipřípravky. Zúčastnil se ho náš smíšený tým a vedl si více než dobře. V konkurenci 5 týmů vyhrál většinu zápasů hraných systémem každý s každým. Takže holky a kluci jen tak dále.

Hodnocení předsedy TJ Tatran Lomnice nad Lužnicí Václava Nohavy: 

Dne 3.9.2022 se v našem lomnickém areálu TJ Tatran konal již 3. ročník turnaje dětí Tatran cup Ladislava Práška, který se stává krásnou a úspěšnou tradicí. Díky velkému nasazení několika desítek nadšenců z řad členů klubu, ale i z řad veřejnosti a pomoci sponzorů má turnaj každoročně velmi vysokou úroveň.I letos vyšlo na výbornou počasí, vyhýbaly se nám větší komplikace a díky dobré přípravě vše proběhlo celkem hladce. Odměnou nám všem jsou vždy spokojené a usměvavé obličeje dětí, které si za své výkony odnesly hodnotné ceny a bonusem bylo letos velmi povedené překvapení na závěr, v podobě přeletu asi šesti letadel, ze kterých se na hrací plochu sypaly bonbóny a děti si je s nadšením sbíraly.

Ještě jednou VELKÉ poděkování všem sponzorům, a hlavně všem těm lidem, kteří se do pořádání tohoto fotbalového svátku aktivně zapojili. Doufejme, že se za rok opět sejdeme a vše se nám povede minimálně podobně krásně.

 

 

 

 

 

Galerie k aktualitě

Diskuze

Tabulka

1. Nová Včelnice 7 19:11 16
2. Buk 7 24:9 14
3. Nová Bystřice 7 25:14 14
4. FK Borek 7 21:11 13
5. TJ Sokol Neplachov 6 16:11 12
6. Kardašova Řečice 7 14:22 12
7. Horní Žďár 7 19:11 10
8. Slavonice 7 9:10 9
9. Suchdol 7 10:14 9
10. Studená 7 12:13 6
11. Lomnice nad Lužnicí 7 7:16 6
12. Č.Velenice 7 11:25 6
13. Třeboň "B" 7 4:12 3
14. SK Ševětín z.s. 6 8:20 3

Kompletní tabulka

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 30013
Posledních 30 dnů: 752 | Posledních 7 dnů: 180 | Poslední den: 12

© 2022 TJ TATRAN Lomnice nad Lužnicí, z.s. | Všechna práva vyhrazena | tj.tatran@lomnice-nl.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne